pátek 26. února 2010

Konec únorové relace

V únoru 2010 jsme na frekvenci <3> vysílali Ticho.
Únor končí a s ním i únorová relace. Snad už tu bude živěji.
...

Není to tak, že by leden a únor byly nějaké mrtvé měsíce. Ba naopak. Byly to měsíce spíše živé přespříliš. K některým událostem se chci ještě vrátit, ty ostatní jen telegraficky:

1. Přišla neprasečí chřipka a s neprasečí chřipkou i nelidsky kosmonautská dieta.


Někdo mi v téhle souvislosti říkal, že se marketérů farmaceutických firem ten neprasečí charakter uběhnuvší chřipky trochu dotknul. Sedí v těch krásných, bílozelených zasedačkách, projektor hřeje a na plátno promítá strmou křivku zásob a úplně, ale úplně plochou křivku prodejů Tamiflu (nebo Tamichrochro, nevím, co je vlastně na tu prasáckou to pravé). Tak to chodí.  Ale nic, chřipky jsou za námi a řádí teď angíny, takže si třeba farma kluci a farma holky ještě přijdou na své.

2. Ten problém s chřipkou a prodeji je docela možná v tom, že se pokoušeli ten vývoj moc řídit. A na tohle téma náhodou jednu mám. Přišla z nenadání, někdy začátkem února. A v jedné věci udělala jasno: Všichni, co se trochu zabývají myslícím mozkem, tvrdí, že je to stroj na hledání souvislostí. Dává prý do souvislosti všechno, co na pozadí všudypřítomného chaosu působí dojmem, že by to k sobě mohlo nějak patřit. Tolik všeobecně uzávaná teorie. Jenže, jenže (Mám tohle "jenže, jenže" moc rád!): Někdy začátkem února jsem dorazil po týdnu domů a tohle se  - jen tak - válelo v koutě (samo od sebe, přísahám!):


No, pokud ještě nevíte, asi nejste tak úplně modří. Tohle je přeci jasný důkaz, že věci se - pokud jim nepřekážíte a jste třeba týden pryč - mají tendenci organizovat samy. A nebo opravdu existuje. Von. Ale teda asi to bude trochu dětina.

Čili, pokud se věci organizují samy (nebo pokud to dělá Von), mozek s tím nemám nic společného, a je to de fakto jen takový bazmek, co se snaží zprocesovat tělesnou elektřinu způsobem méně škodlivým, než je výboj. Nejsme rejnoci, že jo.

Jediná otázka, kterou si v téhle souvislosti zbývá položit je: Jestliže se věci organizují samy (a Von jim v tom třeba pomáhá), proč je všude takovej bordel? No, a na to už odpověď máme, čili dobrý. Je to tím, že si samořídící náturu věcí odmítáme připustit a furt se jim do toho mícháme.

Let it be... konečně ti rozumím, Johne!

3 Taky jsme s Poutníky po půnebí v únoru navštívili Kardamon klub. O tom více později. Pro tuto chvíli jen dvěma slovy: nic moc. Ale jedna věc - teda čtyři - mě tam, musím říct hodně oslovily. Vždycky jsem měl slabost pro láhev s příběhem, ale tyhle modely si mě získaly docela:
4 No - a tím se blížíme k závěru - v únoru mě taky jedna velká dobrá duše upozornila na nálož politicky nekorektního humoru níže. Pokud trochu rozumíte anglicky - a asi to není úplně nezbytné (70% sdělení je prý stejně komunikováno non-verbálně)  - a zrovna nejíte, můžete si to pustit. Myslím, že se budete smát. Aspoň já se smál. Dokonce už jsem pak ani moc nejedl.


....

Tak to byl únor. Docela zajímavý měsíc, vlastně..

Lip

Žádné komentáře:

Okomentovat