neděle 3. února 2013

SomewhereRama

Nikdy jsem si nebyl docela jistý tím, co mě tak drží na Futuramě. Měl jsem za to, že je to tím, že je o trochu chytřejší (ale ne o moc!) než Simpsonovi a zároveň se jim stylem animace hodně podobá, takže mám pocit důvěrně známého. A navíc vám v každém díle namíchá neuvěřitelně lákavý koktejl z vašich oblíbených blockbusterů.

Měl jsem teď strašný týden. Takový ten, co si během něj nestihnete ani zívnout, a přitom musíte být rádi, protože do vás na různých firemních školeních už nevratně napumpovali výkonnostní mantry typu "O moji práci je zájem, a to JE! důvod k radosti, bez ohledu na to, jak dlouho jsem nespal. Hare Ráma. Ooooohm. Rama Rama."

Ano. Říkám ano, pokud jste se právě chtěli pro přesnost ujistit, zda mám opravdu na mysli ten druh týdne, kdy se stres z fofru snoubí se stresem z toho, že jste určitě zapomněli na něco důležitého a blížící se katastrofě už nebudete schopni zabránit, protože její příchod nezjistíte dříve, než se v ní budete topit. Ano, byl to tenhle druh týdne.

No a na konci takového týdne mi můj stresem omývaný mozek v adrenalínové šťávě zničeho nic nabídl neobyčejně úlevnou medicínu. Předpokládám, že šlo o poslední sebezáchovný pokus samořídícího organismu před tím, než je vydán pokyn k autodestrukci. Tak se chci s vámi o ten zázrak podělit. 

Zničeho nic, najednou, kde se vzala tu se vzala, opanovala mě tahle myšlenka: 

Alespoň v jednom ze všech možných vesmírů to všechno dopadne dobře. A v jednom z nich dokonce ještě líp. 

Možná to zní banálně, ale věřte mi, má to magické účinky: Tahle mantra prokazatelně mění adrenalin ve víno! Sice už se trochu motám, ale jdu si ještě dolít...
....

Lip

Žádné komentáře:

Okomentovat